Zioła Szwedzkie – Maria Treben

Zioła Szwedzkie - Maria Treben
Mam ogromną nadzieję, że ten artykuł pomoże wielu ludziom gdyż zioła są naprawdę darem od Boga… Pomimo długiej treści warto zapoznać się z każdym słowem – w końcu chodzi o Twoje zdrowie!

 

Historie cudownych uleczeń zioła szwedzkie

Maria Treben – historie z życia wzięte

Jako wysiedlona ze swej rodzinnej miejscowości w Sudetach chorowała przez ponad pół roku w szpitalu na dur brzuszny i zatrucie jadem kiełbasianym. Żeby tego było mało doszła żółtaczka i niedrożność jelit. Po wyjściu ze szpitala mąż polecił jej aby wyjechała z dzieckiem, matką i teściową do Austrii. Była wtedy bardzo osłabiona. Nocami męczyły ją przeszywające bóle – trudno było w takich momentach siedzieć, leżeć, chodzić czy stać. Były tak silne ,że jednocześnie wywoływały spazmatyczne wymioty i biegunkę. Lekarz rozpoznał w tym skutki tyfusu, które potrafią dawać o sobie znać przez długie lata.

Historia 1
Pewnego dnia nieznajoma kobieta, która jak się okazało bardzo chciała jej pomóc, przyniosła niewielką buteleczkę z ciemnobrązowym płynem o intensywnym zapachu. Jak się okazało były to szwedzkie zioła, które ją wcześniej wyleczyły z ciężkiej choroby. Recepta pochodziła z pism sławnego lekarza, które znaleziono po jego śmierci (wszyscy członkowie jego rodziny dożywali nadzwyczaj długiego wieku). Wówczas Maria była dość sceptyczna i odłożyła ów miksturę myśląc, że skoro lekarz nic nie wskórał to tym bardziej nie zrobi tego ta mikstura.
Gdy pewnego dnia usiadła aby obrobić pokaźny koszyk gruszek zaczął się atak. Wtedy pomyślała, że warto spróbować. Jako, że nalewkę można stosować zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie zrobiła okład z waty i położyła go na brzuch po czym wróciła do pracy. Wtedy poczuła ciepło, które przepłynęło przez jej całe ciało jednocześnie jednym ruchem zabierając wszystkie dolegliwości. Chodź sama była w szoku zapewnia, że ten jeden okład noszony przez cały dzień zlikwidował męki przeżywane przez ostatnie miesiące. Choroba ustąpiła, a ataki już nie powróciły.

Historia 2
Pewnego razu wówczas 6 letni syn Marii został zaatakowany przez wilczura, który dotkliwie poranił jego twarz. Skutkiem tego były ciemnoczerwone, obrzmiałe blizny, które pokrywały jego twarz od nosa w stronę ust. W punkcie 33 starego rękopisu można przeczytać, że wszystkie blizny, rany i nacięcia również te wiekowe, znikną po zwilżeniu ich około 40 razy nalewką z ziół szwedzkich. Zgodnie z instrukcją co wieczór zwilżała blizny na twarzy syna, a te bardzo szybko zniknęły bez śladu, również te sięgające głęboko do nosa.

Historia 3
Kolejna historia dotyczy pewnej młodej kobiety, którą Maria odwiedziła w wiejskim obejściu. Jak się okazało cierpiała od tygodniu na nieznośne bóle głowy – lekarz obawiał się guza mózgu. Jeszcze tego samego wieczoru posłała do niej swego syna z butelką ziół szwedzkich, aby zrobiła sobie z nich okład aby przynajmniej w nocy ulżyć sobie w cierpieniach. O 7 rano następnego dnia w drzwiach pojawił się nieznany mężczyzna z zapytaniem co takiego przysłała jego żonie. Jak się okazało okład z nasączonej waty po niespełna dwóch minutach usunął ból głowy, a rano przez nos do gardła wyszły dwa rdzawe czopy grubości małego palca. Była to zadawniona sprawa zatok czołowych, którą wyleczył już jeden okład!!! Od tej pory wiejska gospodyni pilnowała aby w domowej apteczce zawsze pod ręką były zioła szwedzkie i jak życie pokazało z czasem dzięki nim wyleczyła również własną córkę z groźnego zapalenia płuc.

W przypadku pojawiającego się kataru wraz ze wszystkimi niemiłymi objawami jak znużenie, otumanienie, ucisk w okolicy czoła i zatok należy trzymać przy nosie wacik nawilżony ziołami szwedzkimi i głęboko oddychać. Ulga powinna przyjść bardzo szybko. Jeżeli przeziębienie jest silniejsze i odczuwamy problem również z oskrzelami należy wdychać krople otwartymi ustami – dzięki temu uzyskamy szybszą poprawę.

Oraz wiele wiele innych tego typu historii przedstawiających zbawienne działanie tej mieszanki.

Receptura szwedzkich ziół (dr Samsta)

Recepturę opisaną poniżej znaleziono po śmierci szwedzkiego lekarza, który był ówczesnym rektorem medycyny. Dr Samst zmarł w wypadku podczas jazdy konnej w wieku 104 lat. Jego dziadkowie oraz rodzice dożyli wieku patriarchalnego.

Jak przygotować nalewkę?

Składniki:
– 10 g aloesu (alternatywnie korzeń goryczki lub sproszkowany piołun)
– 5 g mirry
– 0,2 szafranu
– 10 g liści senesu
– 10 g kamfory (zalecana jest tylko naturalna)
– 10 g korzeni rabarbaru
– 10 g korzeni kurkumy
– 10 g manny
– 10 g teriaku
– 5 g korzeni dziewięćsiłu
– 10 g korzeni arcydzięgla

Przygotowanie:
Zioła robimy z 1,5 litra 40% żytniówki (lub dobrej wódki owocowej) w 2 litrowej butelce z szeroką szyjką. Zostawiamy na 14 dni w słonecznym miejscu lub w okolicy grzejnika. Codziennie wstrząsamy, również przed odcedzeniem do mniejszej butelki lub przed użyciem. Pozostała część nalewka może być przechowywana dowolny okres – im dłużej stoi tym jest skuteczniejsza.

Stary rękopis – kiedy i w jaki sposób stosować szwedzkie zioła

1. Zawroty i bóle głowy, poprawa pamięci i funkcji mózgu – częste wąchanie ziół, zwilżanie nimi czubka głowy lub przykładanie na głowę ściereczki zmoczonej w ziołach.

2. Zmętnienie, zaczerwienienie i wszystkie dolegliwości oczu – nawet gdy występuje stan zapalny, gdy wzrok jest osłabiony, a widzenie zaburzone. Skutecznie chronią również przed jaskrą, jeżeli w odpowiednim czasie zwilża się delikatnie nalewką kąciki oczu lub po uprzednim natłuszczeniu powiek, kładzie na zamknięte oczy lnianą ściereczkę zwilżoną nalewką.

3. Krosty, wysypki, strupy – w nosie lub gdziekolwiek na ciele mogą być wyleczone jeśli dokładnie i często zwilżymy je nalewką.

4. Ból zęba – gdy doskwiera nam ból należy rozcieńczyć łyżkę stołową nalewki niewielką ilością wody i płukać jamę ustną, przetrzymując w niej płyn przez jakiś czas. Można też zwilżać bolący ząb szmatką nasączoną nalewką. Zazwyczaj ból zęba szybko ustępuje, a stan zapalny cofa się.

5. Pęcherze na języku – oraz wszelkie inne uszkodzenia należy starannie zwilżać ziołami a problem ustąpi w krótkim czasie.

6. Zapalenie, zranienie gardła i problemy z połykaniem – należy zażywać po kilka kropli nalewki 3 razy dziennie (rano, w południe, wieczorem) wolno ją łykając. Problem szybko ustąpi, a gardło wróci do formy.

7. Skurcze żołądka – w tym wypadku przy każdym ataku powinno się zażyć jedną, pełną łyżkę stołową nalewki.

8. Kolka – przy kolce należy zażyć 3 pełne łyżki nalewki, powoli jedna po drugiej. Ból powinien szybko ustąpić.

9. Wzdęcia, zaparcia – jako że nalewka działa wiatropędnie szybko pomaga w tych dolegliwościach oraz innych dolegliwościach żołądkowo-jelitowych.

10. Złe trawienie – są bardzo dobrym lekiem żołądkowym.

11. Ból woreczka żółciowego – zażywać codziennie rano i wieczorem po łyżce stołowej a na noc robi się okłady. Wszystkie bóle szybko mijają.

12. Obrzęki – przez 6 tygodni zażywać rano i wieczorem po jednej łyżce stołowej kropli rozcieńczonych winem.

13. Ból i szum w uszach – włożyć do ucha wacik zwilżony ziołami szwedzkimi. Zabieg jest bardzo skuteczny czasami może nawet przywrócić utracony słuch.

14. Bóle macicy – podajemy przez 3 dni rano po jednej łyżce nalewki w czerwonym winie. Pół godziny po zażyciu kropli należy pójść na spacer, po czym można zjeść śniadanie (unikać mleka). Zioła nie powinny być łączone z mlekiem.

15. Ułatwienie porodu – w ostatnich 14 dniach ciąży podawać rano i wieczorem po 1 łyżeczce. Aby przyśpieszyć bezbolesne uwolnienie łożyska podawać co 2 godziny łyżeczkę do kawy nalewki tak długo, aż łożysko odejdzie.

16. Zapalenie piersi, zastój pokarmu – w przypadku zastoju wydzielania mleka po porodzie należy przykładać wilgotne ściereczki nasycone nalewką i dolegliwości szybko ustąpią.

17. Ospa wietrzna – dzieciom w zależności od wieku podajemy odpowiednią ilość kropli rozcieńczonych wodą. Gdy strupki zaczną przysychać warto je często zwilżać nalewką aby nie pozostały żadne ślady czy blizny.

18. Pasożyty, tasiemce – kroplami można się pozbyć różnego rodzaju robaków czy pasożytów. Dawki w przypadku dzieci powinny być dobrane względem wieku. Nawilżoną kroplami szmatką obwiązujemy na pępku i pilnujemy aby cały czas była wilgotna.

19. Żółtaczka, opuchnięta wątroba – zażywać 3 razy dziennie łyżkę stołową kropli oraz robić okłady na wątrobę.

20. Zioła pomagają przy Hemoroidach, leczą nerki, wyprowadzają z melancholii i depresji, pobudzają apetyt i trawienie oraz usuwają wszystkie złe płyny z organizmu.

21. Guzy krwawnicze (hemoroidy) – aby je leczyć należy zewnętrznie przykładać wacik nasączony nalewką, co powoduje zwiększenie płynności krwi oraz przeciwdziała pieczeniu i swędzeniu. Dodatkowo należy zażywać krople doustnie przed snem.

22. Omdlenia – należy choremu podać doustnie 1 łyżkę kropli, a szybko dojdzie do siebie (Uwaga! W przypadku całkowitej utraty przytomności lub w czasie ataku padaczki istnieje ryzyko zachłyśnięcia się nalewką)

23. Bóle spastyczne – podać krople, bóle powinny szybko ustąpić.

24. Gruźlica – zażywać nalewkę codziennie rano, na czczo przez okres 6 tygodni.

25. Zaburzenia miesiączkowania – gdy występuje brak krwawienia lub jego nadmiar, należy zażywać krople przez 3 dni i powtórzyć 20 razy, a wszystko wróci do normy.

26. Białe upławy – również leczy tą dolegliwość.

27. Padaczka – podawać nalewkę ponieważ wzmacnia on zarówno zaatakowane nerwy jak i cały organizm oraz usuwa wszystkie choroby.

28. Leczy porażenia, usuwa zawroty głowy i mdłości.

29. Ospa i róża – leczy zaognione ślady.

30. Gorączka – w przypadku temperatury, osłabienia lub dreszczy dajemy choremu 1 łyżkę stołową kropli i jeżeli jego organizm nie jest obciążony innymi lekami, w krótkim czasie powinien dojść do siebie.

31. Rak, blizny po ospie, brodawki, popękane dłonie – gdy rana jest stara, ropiejąca lub pokryta „dzikim mięsem” przemywamy ją białym winem, a następnie przykładamy ściereczką zwilżoną kroplami. Znikają nowotwory, dzikie mięso znika, rana zaczyna się goić i bóle ustępują.

32. Różnego rodzaju rany – cięte, kłute czy nawet stare rany postrzałowe o ile często je się zwilża. Lnianą szmatkę należy nasączyć nalewką i przykryć ranę. W szybkim czasie ból ustąpi i nie dojdzie do zapalenia ani gnicia.

33. Blizny, zranienia, cięcia – aby nalewka zadziałała należy 40-krotnie zwilżyć bliznę lub dowolną ranę. Miejsca leczone tym sposobem nie pozostawiają żadnych blizn.

34. Przetoki – nawet te, które wydają się nieuleczalne czy bardzo stare.

35. Oparzenia – spowodowane przez tłuszcz, gorącą wodę czy ogień. Chore miejsce należy ciągle i bardzo starannie nawilżać kroplami. Unikniemy powstawania pęcherzy, gdyż odprowadzany będzie nadmiar ciepła. Krople wyleczą również ropiejące pęcherze.

36. Guzy i plamy – które powstały w wyniku ucisku czy uderzenia.

37. Przywróci utracony smak – u osób jedzących bez apetytu.

38. Niedokrwistość – przywracają utracone rumieńce. Jeżeli będziemy zażywać krople codziennie rano przez odpowiedni okres czasu, oczyszczają one krew i mają działanie krwiotwórcze, a także poprawiają krążenie.

39. Bóle reumatyczne – zażywać krople rano i wieczorem, a na bolące miejsca przykładać szmatki zwilżone nalewką – bóle kończyn ustąpią.

40. Odmrożone ręce i nogi – leczą nawet gdy powstały otwarte rany. Najczęściej jak to możliwe, a w szczególności na noc, przykładać na odmrożone miejsca ściereczkę zwilżoną nalewką.

41. Bolące odciski – przykładać waciki zwilżone nalewką i pilnować aby bolące miejsca były cały czas wilgotne. Po 3 dniach bolące odciski same odpadną lub zmiękną do tego stopnia, że będzie je można bezboleśnie usunąć.

42. Rany w skutek pogryzienia przez wściekłe psy czy inne zwierzęta. Użycie kropli spowoduje gojenie ran i unieszkodliwienie wszelkich toksyn. Rany należy obkładać szmatką zwilżoną kroplami.

43. Dżuma – oraz inne choroby zakaźne mogą być leczone nalewką. Należy zażywać krople często w ciągu dnia. Leczy ona wrzody, guzy i pęcherze dżumy, nawet gdy występują w gardle.

44. Bezsenność – kto ma problemy ze snem powinien zażyć krople przed snem. Na tle nerwowym należy przyłożyć na serce szmatkę zwilżoną rozcieńczonymi kroplami.

45. Na wytrzeźwienie – zażycie 2 łyżek nalewki pomaga pijanemu wytrzeźwieć.

46. Dla zdrowotności – kto zażywa codziennie rano i wieczorem krople, nie potrzebuje żadnych innych lekarstw. Zioła szwedzkie wzmacniają cały organizm, usuwają drżenie nóg i rąk, „odświeżają nerwy i krew”. Zapobiegają wszelkim chorobom, ciało jest prężne, a twarz piękna i młodzieńcza.

UWAGA: Podawane ilości ziół należy zażywać po uprzednim rozcieńczeniu ich herbatką ziołową lub wodą. Jeśli przydarzy się choroba, której zioła szwedzkie nie wyleczą na pewno można je stosować jako istotny środek wspomagający jej leczenie.

Jak stosować?

Wewnętrznie:

Profilaktycznie
Według „Starego Rękopisu” Dr Samsta zażywać rano i wieczorem po 1 łyżeczce do herbaty (uprzednio rozcieńczonej np. wodą) w celach profilaktycznych.

Schorzenia powszechne
Przy powszechnych schorzeniach każdego typu można zażywać po 3 łyżeczki herbaty (również rozcieńczonej).

Schorzenia złośliwe
Przy złośliwych schorzeniach zażywać 2 do 3 łyżek stołowych dziennie. Każdą łyżkę ziół szwedzkich rozcieńczyć 1/8 litra (125 mililitrów) herbatki ziołowej – porcję podzielić na 2 części i wypić jedną 30 minut przed posiłkiem a drugą 30 minut po posiłku.

Okład z ziół:
Należy zaopatrzyć się w watę lub ligninę. W zależności od potrzeby bierzemy kawałek odpowiedniej wielkości i zwilżamy ziołami, następnie przykładamy na chore miejsce. Ważne aby uprzednio natłuszczyć okładane miejsce (smalcem lub maścią nagietkową). Okład przykrywamy folią plastikową (alergicy pomijają ten krok) aby ochronić odzież i zabezpieczamy chustą lub bandażem.

Zalecane jest aby okład oddziaływał przez 2 do 4 godzin, ale jeżeli chory nie ma z nim problemów warto pozostawić na noc. Po zdjęciu okładu napudrować skórę. Jeżeli u osób z bardzo wrażliwą skórą wystąpią podrażnienia należy skrócić czas okładów lub tymczasowo z nich zrezygnować. Należy pamiętać o natłuszczaniu aby uniknąć podrażnienia, jeżeli już takowe się zdarzy należy smarować maścią nagietkową.

Bibliografia: Treben M., Apteka Pana Boga, Warszawa 1992

 

Cena od: 17.80 zł
Podsumowanie:
Zioła Szwedzkie - Maria Treben
Nazwa artykułu:
Zioła Szwedzkie - Maria Treben
Opis:
Recepturę opisaną poniżej znaleziono po śmierci szwedzkiego lekarza, który był ówczesnym rektorem medycyny. Dr Samst zmarł w wypadku podczas jazdy konnej w wieku 104 lat. Jego dziadkowie oraz rodzice dożyli wieku patriarchalnego.
Autor:

Wpis dodany dnia 28 listopada 2012 godzina 00:47 do kategorii Zioła Lecznicze. Możesz śledzić komentarze tego wpisu poprzez kanał RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz, albo użyć trackback ze swojej strony.